Шановні відвідувачі нашого Інтернет - сайту!

.....Вітаємо Вас і щиро дякуємо за виявлений інтерес до нашої організації. Дніпропетровська обласна організація Профспілки працівників освіти і науки є однією з найпотужніших у майже двохмільйонному профспілковому загалі освітян України.

.....Наш обласний комітет Профспілки опікується проблемами правового, соціально – економічного захисту членів профспілки, сприяє задоволенню їх духовних та культурних інтересів, організовує контроль за втіленням в галузі відповідних законів та законодавчих актів. Значна увага приділяється оздоровленню працівників, студентів, членів їх сімей.

.....Будемо раді, якщо інформація нашого сайту стане Вам у пригоді, допоможе вирішити назрілі питання. Закликаємо членів Профспілки до єдності та співпраці і запевняємо, що обласний комітет Профспілки завжди буде стояти на заваді порушень ваших прав і свобод.

Президія обкому Профспілки

Нове у фотоальбомі

ВідеоматеріалиАнонси

Вісті з профорганізацій

Пошук

Погода

Профспілковий гімн

ДОТ "Лісова казка"

Календар свят та подій

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Контакти

Дніпропетровський обласний комітет Профспілки працівників освіти і науки України

49000, м. Дніпро,

просп. Д. Яворницького, 93

Тел./факс: (056) 744-58-55

E-mail: profspilka.dnepr@ua.fm

Друкe-mail

t_001117P1220445

Людина стає щасливою завдяки трьом речам- коханню,

цікавій роботі і можливості подорожувати.

Іван Бунін

Кожна пора року по-своєму красива і сприятлива для подорожі, але осінь- якось по- особливому. Саме у жовтні, коли надворі ще тепло, сільськогосподарські роботи вже «підігнані», а довкілля обдаровує оточуючих різнобарв’ям кольорів, ми, освітяни Томаківщини, вирішили відвідати колиску слави козацької - місто Чигирин.

П’ятдесят один працівник із Китайгородського дитсадка «Пролісок» і шести загальноосвітніх закладів, за сприяння голови райкому профспілки О.Л.Ткачука, при активній підтримці екскурсійної діяльності начальником відділу освіти райдержадміністрації Ю.А.Присташ, начальником відділу освіти, молоді та спорту виконавчого комітету Томаківської селищної ради В.А.Калашник, начальником відділу освіти, молоді та спорту Мирівської сільської ради І.С.Ганжею, відвідали місця, пов’язані з витоками історії українського козацтва. Це край Богдана Хмельницького і Тараса Шевченка - Черкащина.

Кажуть, справа розпочата в дощ, має бути успішною. Спокійний, затяжний осінній дощ супроводжував нас цілий день. Екскурсію ми розпочали з відвідин музею Богдана Хмельницького, який було створено в ході підготовки до святкування 400-річчя з дня народження великого гетьмана . До речі, музей було побудовано і наповнено експозиціями лише за два роки! Тепер він є одним з найбільш знаних в Україні і єдиним музеєм, за словами екскурсовода, Богдану Хмельницькому у світі.

Продовжили подорож відвідинами храму святих Апостолів Петра і Павла. Церква мала стратегічне значення під час турецьких походів 1677-1678 років, оскільки входила до оборонних споруд міста під Замковою горою. А вівтар, вирізьблений з дерева, вражає і сьогодні!

Далі - резиденція Богдана Хмельницького. Комплекс складається з гетьманського будинку, канцелярії Запорозького війська, козацької скарбниці та куреня козацької охорони. Тут зібрана колекція козацької зброї та одягу, значків та медалей XVII століття. До того, всі споруди обнесені муром, а біля входу розташована вежа для охорони. Таке враження, що за мурами ХХІ століття, а всередині- ХVІІ-те.

Опівдні ми були вже в Суботові, у родинному маєтку великого лицаря України, де кожна стежина, кожен камінець проникнуті духом козаччини. Відвідали Іллінську церкву, збудовану у 1653 році за наказом Богдана Хмельницького, як родову усипальницю. Споруда створена в стилі українського бароко, вона має стіни товщиною до двох метрів. Цю унікальну пам’ятку ми щоденно бачимо на купюрі номіналом п’ять гривень.

Холодний Яр, багатий на історію, зустрів нас туманними краєвидами. Саме про нього писав великий Кобзар у однойменному творі. Саме тут з 1918 по1922 рік діяли партизанські загони, що воювали і проти денікінців, і проти більшовиків. Саме тут була проголошена Холодноярська республіка, яка охоплювала 25 сіл і мала армію 15 тисяч солдатів.

Незабутні враження залишив Мотронинський монастир, який не раз піднімався з попелу. У 1943 році німці спалили частину храму- церкву Іоана Златоуста - разом з прихожанами, які там молилися. На території монастиря знаходиться і Свято- Троїцький храм. За словами екскурсовода, це дуже намолене місце, «духовний душ», що очищає наші помисли і душі від скверни.

Відвідавши хутір Буда, ми на власні очі побачили патріарха українських лісів, тисячолітнього німого свідка подій української історії- дуб Максима Залізняка. А Онуфріївське джерело подарувало молодість і свіжість всім, хто сюди прийшов.

Звичайно, за один світловий день багато не оглянеш. Проте ми впевнені, що пройдемося цими стежками, помолимося у храмах, нап’ємося із цілющих джерел разом із своїми учнями. До речі, послуги екскурсовода та проїзд автотранспортом повністю було оплачено райкомом профспілки освітян району.

Анна Ахматова говорила: «Нема нічого кориснішого для нервів, ніж побувати там, де ти ще не був». Сьогодні, в час невизначеності і стресів, душевну рівновагу і гармонію ми, освітяни Томаківщини, знаходимо у подорожах ріднокраєм. Приєднуйтесь!

В.Ібрагімова, Л.Марченко, Т.Баранець і 48 вдячних учасників екскурсійної поїздки

 

t_011117P1220445

t_0211174

t_031117image

t_04117_P1210439

t_051117P1220465