chief m

Шановні відвідувачі нашого Інтернет - сайту!

.....Вітаємо Вас і щиро дякуємо за виявлений інтерес до нашої організації. Дніпропетровська обласна організація Профспілки працівників освіти і науки є однією з найпотужніших у майже двохмільйонному профспілковому загалі освітян України.

.....Наш обласний комітет Профспілки опікується проблемами правового, соціально – економічного захисту членів профспілки, сприяє задоволенню їх духовних та культурних інтересів, організовує контроль за втіленням в галузі відповідних законів та законодавчих актів. Значна увага приділяється оздоровленню працівників, студентів, членів їх сімей.

.....Будемо раді, якщо інформація нашого сайту стане Вам у пригоді, допоможе вирішити назрілі питання. Закликаємо членів Профспілки до єдності та співпраці і запевняємо, що обласний комітет Профспілки завжди буде стояти на заваді порушень ваших прав і свобод.

Голова обкому Профспілки - Бєлікова Г.В.

Нове у фотоальбомі

ВідеоматеріалиАнонси

Вісті з профорганізацій

Пошук

Погода

Профспілковий гімн

Календар свят та подій

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Контакти

Дніпропетровський обласний комітет Профспілки працівників освіти і науки України

49000, м. Дніпро,

просп. Д. Яворницького, 93

Тел./факс: (056) 744-58-55

E-mail: profspilka.dnepr@ua.fm

Друкe-mail

OstapenkoАвтор: Остапко Олена Дмитрівна

Місце роботи, посада: Вчитель початкових класів Ганнівського навчально-виховного комплексу «СЗШ-ДНЗ» Верхньодніпровського району Дніпропетровської області, член Профспілки працівників освіти і науки України з 1981 року

 

 

 

 

Профспілка в моєму житті

(ессе)

Із народження людину супроводжує безліч слів.

Ось так росла і Дівчинка. Вбирала очима, подихом, сумлінням все нові й нові слова, набуваючи життєвого досвіду. Та до мудрості було ще далеко. Палаючи жагою знань, Дівчинка не розпрощалася з рідною школою, а залишилася в ній працювати.

І ніхто, і ніколи не говорив їй про те, що є в світі велика сила, яка стоїть на захисті Освітянина, а просто, в серпні 1981 року її було скромно прийнято до лав Профспілки. 17 років… Хто думає про права? Всі чітко окреслюють обов’язки…

Та Вона допомогла. Підтримала, пояснила, навчила, підбадьорила, захистила. Це була її Профспілка. Нове слово, як дороговказ, набуло ваги і значення. Назавжди.

Непокірні 80-ті, буремні 90-ті… Школа, немов корабель у відкритому морі, напружувала вітрила під подихом великих і малих реформ. Змінювались настої, століття, навіть історичні епохи. А Вона вистояла в акціях протесту і страйку, захистила законність прав Педагога, чітко окреслила подальші шляхи розвитку. Вона, її Профспілка.

І ніхто, і ніколи не говорив Дівчинці, що вона захищена. Просто Вона завжди була поруч: допомагала закінчити інститут, підняти на ноги дітей, придбати в селі житло, освітити його, обігріти взимку, оздоровити дітей влітку. А сама тихо і непомітно стояла, немов оберіг. Вона, її рідна Профспілка.

Не раз кричали горлохвати: «Непотрібно!», «Куди ідуть кошти?». Дехто попрощався з організацією. А дівчинка розуміла: то випадкові люди, а кошти ідуть саме на користь спілчан, бо Профспілка завжди з людьми і для людей. І вони стояли разом, Дівчинка і Профспілка. Стояли міцно, чесно, справедливо.

Змінювались соціальні, політичні, технологічні передумови, життя семимильними кроками йшло вперед життя. І впродовж усього свого життєвого шляху Дівчинка відчувала, що вона не сама, що поряд багато друзів, колег – однодумців. Бо з нею – її Профспілка, яка не просто допомагала у житті, а була, є і буде самим Життям. Життям тисяч, мільйонів працівників освіти і науки.

Так Дівчинка жила, будувала своє власне розуміння світу, синтезувала новий досвід. Багато суперечностей, нових відчуттів та горизонтів вона пояснювала собі у відповідності з відомим набором правил. Упорядковувала свій світ. А коли потрібна була допомога, приходила Вона. Пояснювала, вчила, надихала, оберігала, підтримувала та лікувала. І це знову була Вона – її Профспілка. Організація, що створила підгрунтя для повноцінного, активного й успішного майбутнього.

Час невблаганний. За плечима – десятки років творчої педагогічної роботи. Маленька дівчинка стала Педагогом – Майстром. І знову поруч Вона, її Профспілка. Все трудове життя можна окреслити одним реченням: «Тридцять три роки в одній школі та в одній Профспілці»…

Двадцять перше століття. Темп, швидкість, креатив. Широта змін вимагає постійної розумової адаптації, сучасних знань, інноваційних умінь, концентрації зусиль і волі. Напруга, кругообіг подій. І знову поруч Вона, її Профспілка. Немов бальзам на душу, бо Вона приходить із розумінням, моральною підтримкою, творчим стимулом, допомогою на оздоровлення, відпочинком і матеріальним заохоченням. Зберегти та примножити надбання також допомагає Вона, її рідна Профспілка.

Дівчинка завжди все систематизувала: події, людей, традиції, погоду, квіти. І любила слова… Не просто слова, а добирати, складати словнички. Профспілка в житті дівчинки теж має свій словничок: розуміння, знання, ґрунтовність, повага, заохочення, стимул, розвиток, послідовність, унікальність, єдність, рівність, щедрість, повага, чесність, радість, боротьба, усвідомлення, праця, творчість, товариськість, вимогливість, енергійність, увага, спілкування, професіоналізм, взаємоповага, взаємопідтримка, порядок і порядність… З кожним роком цей словничок поповнюється і росте.

За багато років спільного життя і щирої дружби у Дівчинки і Профспілки виникла і взаємна відповідальність. Вони у спільній праці та партнерських стосунках. Профспілка захищає права та інтереси Дівчинки, а Дівчинка не зраджує Профспілці.

Та дівчинка із юності – це я… Власне, дівчинка залишилася в далеких 80-их та ще у спогадах. А сьогодні є вчитель – методист, Відмінник освіти України, переможниця обласного туру Всеукраїнського конкурсу «Учитель року-2008» у номінації «Початкові класи» Олена Дмитрівна Остапко. Дружина, мати і ось уже бабуся. Доля і далі веде мене шкільною стежиною. Щоранку душа знов і знов розквітає від веселого дитячого щебету і розкривається, повертаючись, мов соняшник, до щирих дитячих посмішок. А поруч Вона – моя рідна Профспілка. Бо Школа і Профспілка працівників освіти і науки України – єдині. І ця спільна дорога – це дорога мого життя.

Нелегкі часи переживає нині наша держава, наш дружний і працьовитий український Народ. Але я точно знаю, які б несподіванки і небезпеки не чекали за черговим поворотом, завжди допоможе і обереже моя вірна Профспілка, бо ми з нею – одна Доля. Доля освіти. Доля України. Доля не проста, але почесна і єдина.

Я точно знаю, засяє сонце

Теплом ласкавим в моє віконце.

І згинуть грози, і буде літо.

Важким колоссям наллється жито.

Ворожжя згине, і зникнуть круки,

І прийде щастя на зміну мукам.

Бійці вернуться в обійми любих

І не зазнає Вкраїна згуби…

Україна переможе, а Профспілка допоможе!

 

Рідній освітянській Профспілці присвячується

Серед рифів повсякдення,

У штормах людських турбот

Дуже легко пропустити

Свій життєвий поворот.

І коли на серці хмари

Та в тумані все навкруг,

Атакують темні чвари,

Знай, що є у тебе Друг.

Що не зрадить, допоможе

І прикриє в ураган,

Подолать негоду зможе,

Це – Профспілка освітян.

Захистить, організує,

Допоможе відпочить,

Від біди тебе врятує

І вселить бажання жить.

Хмари розведе руками,

Мало стане говорить,

Ділом буде - не словами,

І навчить добро творить.

Знає кожен освітянин

В Україні там і тут,

Статут рідної Профспілки -

Правозахисний Статут.

Роками славні, ділом гідні,

Як рідний край Дніпра – ріки,

Дбайливі, мудрі й дуже плідні

Верхньодніпровські профспілки.

Керована дбайливими руками

Профледі - жінки щедрої душі,

Профспілка стала рідною нам з вами

І любить нас, як і її ми всі.

Михайлівна, Людмила, Коваленко...

Як не скажи, та кожен в неї друг.

Допомогти нам всім завжди раденька,

Частинки серця в нас її цвітуть.

Живи, Профспілко рідна наша, й далі,

Рости, міцній, багатшай кожну мить.

Спілчани ми, Профспілка – це ми з вами.

І цей союз нікому не розбить!

Дай, Боже, нам здоров'я і наснаги,

Хай прийде час збування наших мрій,

Щоб вчителя відстояти – відваги.

То ж хай міцніє профспілковий стрій!

 

Завантажити презентацію Творчої роботи Остапко О. Д. можна тут -  Creative work Ostapko O.ppt

 

вчитель початкових класів

Ганнівського навчально-виховного комплексу «СЗШ-ДНЗ»

Верхньодніпровського району Дніпропетровської області,

член Профспілки працівників освіти і науки України з 1981 року